Сабақ мақсаттары



Дата08.01.2020
өлшемі210 Kb.
түріСабақ

Тақырыбы

Жаңа жыл.

Диктант «Жаңа жыл мерекесі»



Сыныбы

4 сынып Қазақ тілі 63/4

Күні;

28.12.16

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

«Жаңа жыл мерекесі» диктант жаздыру.Сауаттылығын арттыру.

Оқушыларға жаңа сөздерді таныстыру, тақырып бойынша сөйлем құрап айтуға үйрету.



Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:Диктант жаза алады,аударады.Жаңа сөздерден, сөйлем құрай алады.Жаңа жыл тақырыбында сөйлей алады.

Оқушылардың басым бөлігі: Мәтін мазмұнын түсіне алады.Сұраққа жауап бере алады. Мәтін бойынша диалог құра алады. Жаңа жыл тақырыбында сөйлей алады.

Кейбір оқушылар орындай алады: Жаңа жыл тақырыбында сурет бойынша мәтін құрастыра алады. Өз ойын айта алады.

Тілдік мақсат:

Оқушылар орындай алады: Жаңа жыл тақырыбында сурет бойынша әңгіме құрай алады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: шырша – ёлка

безендіру - украшать

Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:шырша, жаңа жыл.

Талқылауға арналған сұрақтар: - Жаңа жыл деген не ? - Шыршаны қалай безендіреміз?

Алдыңғы оқу:

Жаңа жыл туралы өлең жаттап келу.

ЖОСПАР

жоспарланған уақыт

жоспарланған жаттығу түрлері

ресурстар

Басы

8-10 минут

. Психологиялық жағымды ахуал туғызу

-Сәлеметсіңдер ме, балалар!

-Көңіл-күйлерің қалай?

-Бүгінгі сабаққа сендерге сәттілік тілеймін.

ІІ. Шаттық шеңбері

Шеңберге тұрып, бір-бірінің қолын шапалақтау арқылы жақсы тілектер тілейді.

ІІІ. Топқа бөлу

«Пазл» әдісі арқылы топқа бөлінеді (отбасы мүшелерінің суретін құрау арқылы 1-тапсырма. Мәтінді оқы.

Балалардың ең жақсы көретін мерекесі – жаңа жыл. Жаңа жылда үйде шырша құрады. Оны безендіреді. Мектепте де шырша құрады. Балалар түрлі костюмдер киеді. Мерекеге Аяз ата мен Ақшақар келеді. Олар балаларға сыйлық береді.

2-тапсырма. Сурет бойынша сұраққа жауап бер.

Бұл қай мереке?

Мереке қайда болды?

Балалар не істеді?

Мерекеге кімдер келеді?



Қазақстан картасының қиындылары

слайд

Ортасы

25-30 минут

4-тапсырма. Сандарды сөйлет.

- Мынау не?

- Бұл – Жаңа жыл шыршасы.

- Ол қандай?

- Ол өте әдемі.

- Балалар не істеді?

- Балалар ән салды, би биледі.

- Жаңа жылда кім келеді?

- Жаңа жылда Аяз ата келеді.

- Балаларға не әкеледі?

- Балаларға сыйлық әкеледі.



оқулық,
қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмалар


Сурет

Соңы

5 минут

Диктант

Жаңа жыл мерекесі

Бүгін жаңа жыл мерекесі.Біздің сыныпта мерекеге дайындық жүріп жатыр.Мектепте акт залында шырша орнатылған.Шырша әдемі ойыншықтармен безендірілген. Жаңажыл мерекесін барлық бала асыға күтеді.Аяз ата мен Ақшақар балаларға сыйлық таратады.




Үйге тапсырма

117,118 бет. 1,5-тапсырма

0қиды дәптерге жазады

Кері байланыс

-Бүгін сабақта нені үйрендік?

-Нені білдік?Жаңа жыл деген не?



  • Шырша қандай болады?



Смайликтер.

Бағалау

Оқушыларға бағалау парағына күлдіргіштер жапсыру арқылы бағалау ұсынылады.




Қосымша ақпарат







Саралау-сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?



Бағалау- сіз оқушылардың білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?1-тапсырма 1-2 тапсырманы ауызша сөйлету арқылы смайликтермен ынталандыру арқылы.

«Ыстық орындық» әдісі барысында бас бармақ арқылы.Түсінген не түсінбегенін көрсетеді.



Пәнаралық байланыс- барлық пәндермен байланысты. .Денсаулығына зиянды.

АКТ-байланыс бар.

Мамандықтар жайлы түсінік қалыптасты.




Рефлексия







Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Сабақтың мақсатын тақырыпқа байланысты дұрыс қайталау тапсырмаларын орындаттым




Бүгін оқушылар не үйренді?

Бүгін оқушылар қайталау арқылы «Жаңа жыл» туралы түсінік қалыптасты




Сабақ қалай өтті қандай денгейде өтті?

Балаларға қайталау жаттыулары ұнады

Келесі сабаққа барлық оқушыларға жеке карточкалар жасап тарату керек.






Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

Жоспарланған саралау жүзеге асты ,Басым көпшілігі Отбасы мүшелері туралы ауызша жақсы орындап шықты.




Уақытты қалай пайдаланды?

Алған тарау көп болғандықтан, уақытты дұрыс пайдалана алмадым.












Жоспарыма қалай өзгеріс енгіздім және неге?

Жоспарыма оқушылардың жас ерекшеліктеріне қарай тапсырмаларды өте күрделендірмемін. Топта отырған балаларды қызықтыратын және орындай алатын тапсырмалар ұйымдастырамын.




Қорытынды бағалау

Бүгінгі өткен сабағыма толық көңілім толды.




Ең жақсы өткен екі нәрсе.

Қандай екі нәрсе тапсырма сабақтың оданда жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді.

«Жаңа жыл » тақырыбында айтқан шағын әңгіме балалардың қызығушылығын оятты.

Дискрипторлар арқылы өздерін дұрыс бағалады.


Егер «Ыстық орындық» әдісін көбірек қолданғанда

Сканерлеп оқу әдісін қолданғанда

Сабақ бұданда тиімді өтер еді, деп ойлаймын.





Осы сабақ барысында келесі сабаққа қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім.

Сабақ барысында алған тыңдалым, айтылым, жазылым тапсырмаларын тиімді нақты қолдана білдім.Келесі сабақта жазылым дағдысын қамтуым керек.

Жазылымы баяу оқушылардың жылдамдығын арттыру үшін қажетті жұмыс атқару керек.



Үйлестірмелі тапсырмаларды орындауда дискриптоларды тағыда жүйелендіру керек.






Завуч:

Достарыңызбен бөлісу:


©netref.ru 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет