Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушылардың әр пәндер бойынша білім қабілеттерін тексеру



бет1/13
Дата06.12.2019
өлшемі1.33 Mb.
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13
                     «Кім білгір, кім алғыр?» сайысы
Сабақтың мақсаты:    

Білімділік: Оқушылардың әр пәндер бойынша білім қабілеттерін тексеру,

ойларын тез, сауатты айта білуге дағдыландыру.

Дамытушылық:  Оқушылардың ойлау, есте сақтау қабілетін, қолдың ұсақ

маторикасын дамыту.

Тәрбиелік:   Оқушыларды жылдамдыққа, ептілікке тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі:  слайд

Сабақтың түрі:  Сайыс сабақ.

Сабақтың әдісі:  Сұрақ – жауап

Пән аралық байланысы: математика, ана тілі.

Сабақтың барысы:

               І.Ұйымдастыру кезеңі.

     Балаларды сайысқа дайындау.

              ІІ. Негізгі  бөлім

Мұғалім:

Құрметті ұстаздар, оқушылар «Кім білгір,кім алғыр?» сайысына қош келіпсіз-дер!  Сайыста 4 «Ә» сынып оқушылары екі топқа бөлініп өз білімдерін көрсе-теді. Сайысты бастамас бұрын әділ қазылар алқасын сайлап алайық.

Сайыста бақсыналар, бапсыналар,

Бас жүлдені білімді, тапқыралар.

Кім білімді, кім тапқыр шешу қиын,

Қазылар алқасы болма санық сыналар, — дегендей, кезкелген сайыс бағалануы тиіс. Осының ара жігін ажырататын – қазылар алқасы. Ендеше әділ қазылары-мызды сайлап алайық.

Жүргізуші:

Бірінші сайысымызды бастамас бұрын, сайысымыздың шартымен таныстырып өтейін. Сайысымыз 5 бөлімнен тұрады.

Сайыстың шарты:

1. «Сәлем сөздің анасы» (таныстыру төрт жол өлеңмен)

2. «Бәйге» (ауызша сұрақтарға жауап  беру)

3. «Өлең сөздің  патшасы» (мәнерлеп өлеңді жатқа айту)

4. «Ертегі есеп» (ертегі бойынша есептер шығару)

5.  «Кім білгір?» (топ басшыларына сұрақтар)

Жүргізуші:

Әрқашан білімнен қашпаймыз,

Білімсіз шуақ нұр шашпаймыз.

"Кішкентай зияткер” атанып,

Ал енді  сайысты  бастаймыз.

Жүргізуші:

«Сәлем  сөздің  анасы» таныстыру бөліміне кезек  береміз.

Ұрпақсыз  мына  өмірде  кім түледі?

Жақсы ұрпақ – еліміздің шын  тірегі.

Ортаға  шығып  таныстырсын  өздерін,

Білімді  ұрпақ  елімнің жас  түлегі, — деп  оқушылар өздерін  таныстырсын.

1- топ «Ойшылдар» тобының   таныстыруын  тыңдайық.

2- топ «Алғырлар» тобының таныстыруын  тыңдайық.

Жүргізуші:

 Екінші кезеңіміз «Бәйге» бөлімін бастаймыз. «Ұшқыр ой – жылдам жауап» деп балалар 10сұраққа жауап береді, әрбір дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі.

1- топ «Ойшылдар» тобына

1. Тәуелсіздік күні қашан тойланады? (16 желтоқсан)

2.Қазақ әліпбиінде қанша әріп бар? (42 әріп)

3. Білім күні қай айда? (қыркүйек)

4. Тұңғыш мектеп ашқан кім? (Ыбырай Алтынсарин)

5. Абай Құнанбаев кім? (қазақтың ұлы ақыны)

6. Тіл мерекесі қашан тойланады? (22 қыркүйек)

7. Қазақстан Республикасының астанасы қайқала ? (Астана)

8. Рәміздерді ата (ту,әнұран, елтаңба)

9. Бес дұшпанды ата (өсек, өтірік, мақтаншақ, еріншек, бекер мал шашпақ)

10. Қазіргі «Ана тілі» оқулығы қайбаспадан шыққан ? (Алматыкітап)

2- топ «Алғырлар» тобына

1. Біз қай мемілекетте тұрамыз? (Қазақстан Республикасы)

2. «Кел, балалар, оқылық» кімнің өлеңі? (Ы.Алтынсарин)

3. Тұңғыш әліппе оқулығын жазғанк ім? (А. Байтұрсынов)

4. Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі? (қазақ тілі)

5. Өлең жазатын адам кім? (ақын)

6. Бес асыл істі ата (талап, еңбек, терең ой, қанағат, рахым)

7. Төрт түлікті ата (қой,түйе, сиыр, жылқы)

8. Ең асылжан кім? (ана)

9. Наурыз айында қандай мереке тойланады? (аналар мерекесі, қазақтың жаңа жылы)

10. Әнұран авторлары ната: ( Сөзі: Ж. Нәжімеденов, Н. Назарбаев Әні: Ш.Қалдаяқов)

Жүргізуші:

Келесі бөліміміз «Өлең сөздіңпатшасы» деп аталады. Бұл бөлімде балалар

 өздерінің жаттаған өлеңдерін  мәнерлеп айтып береді. Өлеңнің мәнерлі, жатқа жақсы айтуына қараймыз.

Ана тілім- бәрін айтар шежірем.

Тілсіз нені білдіреалам, не білем?

Ана  тілден  оқып  ақын өлеңін,

Мәнеріне  келтіріп  бір  сөйлер ем. – деп мәнерлеп өлең айту кезегіне береміз.

Ендеше сәттілік тілейік  бүлдіршіндерге!

1- топ «Ойшылдар» тобының өлеңдерін тыңдайық

2- топ «Алғырлар» тобының өлеңдерін тыңдайық

Әділ қазылардан осы бөлімнің бағасын беруін сұраймыз.

Жүргізуші:

«Ертегі есеп»бөліміне де келіп жеттік. Бұл бөлімде ертегі оқылады.

Сол ертегінің ішінде кездесетін сандарды санап отырып жауабын табамыз.

 (ертегі бойынша есептер шығару)

1-топ «Ойшылдар» тобының ертегісі

 1)                 Балалар ,біз қасқыр мен түлкі туралы көптеген ертегілер білеміз.



Енді мына ертегіні тыңдаңдар.Бір күні қасқыр мен түлкі бір себет балықты бөліп жемекші болыпты. Сонда қасқыр:   «Түлкі, сен маған қарағанда есепті жақсы шығарасың  ғой, балықтарды сен бөлші», — депті. Сонда қу түлкі қасқырдың аңқаулығын,  есеп шығара алмайтындығын пайдаланып, былай бөліпті. - Біреуі саған, екеуі маған, екеуі саған, екеуі маған, екеуі саған, үшеуі маған, біреуі саған, екеуі маған, біреуі саған, біреуі маған. Қасқырға – 7 балық , өзіне (Түлкі) – 10 балық

2- топ «Алғырлар» тобының ертегісі

Бір күні қасқыр мен түлкі Төле би ауданының Жаңажол ауылында кездесіп

қалыпты. Сонда түлкі айласын асыру үшін:  «Қасқыр, екеуміз бірігіп алма

терейік те, үйге алып қайтайық»,- дейді. Сонда аңқау қасқыр демалмай 10 кг

алма тереді. Ал, қу түлкі әр бұтаның түбінде демалып, ұйықтап, одан 7 кг

алма кем тереді. Қу түлкі мен қасқыр барлығы неше кг алма тереді.

Шешуі: 10-7= 3 кг

10 + 3= 13

Жауабы: барлығы 13 кг алма

Әділ қазылардан осы бөлімнің бағасын беруін сұраймыз.

Жүргізуші:

Әділ қазылардан осы бөлімнің бағасын беруді сұраймыз.

Жүргізуші: Соңғы бөліміміз  «Кім білгір?» (топ басшыларына сұрақтар)

 10 сұрақ беріледі, әрбір сұраққа бір ұпайдан.

Бағындырып ең биік асқарды,

Тылсымына тарататын жастарды.

Ендеше кәнекей назар салайық

Топ басшылар кезеңі басталды.

1- топ «Ойшылдар» тобының топ басшысына

1.Бірлік болмай, (тірлік болмас)

2.1 сағаттанеше минут бар? (60 минут)

3.Төрт түліктің пірін ата? (Түйе пірі – Ойсылқара, жылқы пірі – Қамбарата, сиыр пірі – Зеңгі баба, қой пірі – Шопаната, ешкі пірі – Шекшеката)

4. Жұрнақтың қызметі қандай? (Сөздің мағынасын өзгертеді)

5. Әліппеде ең бірінші тұрған әріп ? (А)

6. Түнде аспанда ұсақ  не көрінеді ? (жұлдыз)

7. Дәптерге немен жазамыз? (қалам)

8. Сенің атаң әкеңе кім? (әке)

9. Бір тәулікте неше сағат бар? (24 сағат)

10.Жіңішке дауысты дыбыстарды ата (ә,е,ө,ү,і)

2- топ «Алғырлар» тобының топ басшысына

1. Бір жылда неше мезгіл бар? (төрт)

2. Оқусыз білім жоқ, (білімсізкүніңжоқ)

3. Сабақ арасындағы бос уақыт? (үзіліс)

4. Аптаның бірінші күні ? (дүйсенбі)

5.Тақтаға немен жазамыз? (бор)

6. 7 саны неше таңбалы сан ? (бір таңбалы)

7. Кесіндіні немен өлшейміз ? (сызғышпен)

8.5 сағатта неше минут бар? (300)

9.Етістік сөйлем мүшесінде қандай қызмет атқарады? (баяндауыш)

10. Жуан дауысты дыбысты ата (а,о,ы,ұ)

Қорытынды.Жүргізуші:

Білімнің қырларын жүйелеп,

Ғылымның сырын біз ұғайық,

"білгірлер, алғырлар” атанып,

Жеңістің шыңына шығайық.

Әділқазылардан соңғы қорытынды бағаны сұраймыз.

Жүргізуші:

Бүгінгі «Кім білгір, кім алғыр?» атты сайысымыз да өз мәресіне жетті.

Білім – толқын, жатқандай асып – тасып,

Біреу — мығым ,біреулер шалыс басып.

Жеңсең де, жеңілсең де қалма жасып, — деп бүгінгі сайысымызды аяқтаймыз.

«Сен де бір кірпіш дүниеге
Кетігін тап та бар, қалан»
Абай
« Кім білгір?»
Мақсаты: Оқушылардың ойлау, еске сақтау, қайта жаңғырту қабілеттерін дамытумен қатар қазақ тілі мен әдебиет пәніне деген қызығушылықтарын арттыру.
Көрнекілігі: Сахнада түрлі – түсті шарлар.
Ұлағатты сөздер, интерактивті тақта

Ұлағатты сөздер:
1. Білімді адам тілін билей алады. (Құтып)
2. Ақылды орнымен сөйлер де, жауабын күтер. (С. Сарай )
3. Білімдіден не пайда, білгенін көпке айтпаса,
Үйреткеннен не пайда, қайырымы қайтпаса. (А. Байтұрсынұлы )
Барысы:
І. Ұйымдастыру. ( топқа бөлу )
ІІ. Негізгі бөлім
ІІІ. Қорытынды. Оқушыларды марапаттау.

І. Кіріспе сөз
Білім – теңіз, мектеп кеме жүзіп келем,
Дүниенің төрт бұрышын сүзіп келем.
Шалқытып, шарықтатып, асқақтатып
Ой тербелей, тоқтамас алып кемем.
Құрметті ұстаздар!
Қадірлі егеменді елдің жастары!
6 «А, Б» сынып оқушылары арасында өткелі отырған сайысына қош келіпсіздер.
Сайыс V бөлімнен тұрды.
1. Таныстыру (әр топтың аты, ұраны және төл белгілері болу керек )
2. Ойлан, тап! (Әдебиет пәні бойынша)
3. Сен білесің бе? (Қазақ тілі пәні бойынша)
4. Кім жылдам?
5. Қолқа салу (өнер сайысы)
Елімнің болашығы зор деп білем
Сол үшін қайрат етер ерлер кілең
2030 менің болашағым
Жақындап жаңа өмір, саған кірем - дегендей болашақ сендердің қолдарында.
Топқа бөлу.
Қазылар алқасымен таныстыру.
І тур.
І топ - «Арман»
ІІ топ - «Жас қыран»
ІІІ топ - «Жасұлан»
ІУ топ – «Болашақ»

ІІ тур. «Ойлан, тап!» (Әдебиет пәні бойынша )
5 – 6 сынып бойынша өткен шығармалардағы кейіпкердің атын атаймын, оқушылар сол шығарманың авторы мен шығарманың тақырыбын дұрыс табу керек.
1. Жаман мен 40 уәзір (Аяз би ертегісі )
2. Барлас ақын, Ұлжан, жас Абай (Мұхтар Әуезов, «Ақын қонақтар»)
3. Кенжекей («Ер Төстік» ертегісі )
4. Мергенбай батыр, Тасқара бай (Керқұла атты Кендебай)
5. Шеген, Қайрош, Бораш (Ғабит Мүсірепов «Жаңа достар»
Қайрат Сарталиев Ұлы Отан соғысына қатысқан «Қазақ солдаты»)
6. Тоқтарбай («Қобыланды батыр» жыры ) Тайбурыл, Құртқа
7. Құлтай, Ұлтан («Алпамыс батыр» жыры ) Гүлбаршын, Шұбар ат.
8. Жетім бала Ақтан («О, Ақтан жас, Ақтан жас» Дулат Бабатайұлы )

ІІІ тур «Сен білесің бе?»

Лексика
1. Омоним дегеніміз не?
2. Мына сөйлемнен синоним болатын сөзді тап? Қонақтарға арналған ас өте дәмді болды.
3. Эвфемизм мен дисфемизм дегеніміз не? мысал келтір? Ойды сыпайы, әдепті, жағымды етіп жеткізу мақсатында қолданылатын сөздер эвфемизм дейміз. Адамның эмоциялық жағымсыз көңіл күйі мен ішкі мәдениетінің төмендігі салдарынан қолданылатын дөрекі, әдепсіз сөздер дисфемизм деп аталады.

Фонетика
1. Фонетика дегеніміз не? (Тіл білімінің дыбыстық жағын зерттейтін сала )
2. Қазақ әліпбиінде қазақ тіліне тән дыбыстарды белгілейтін қанша әріп бар? (9 - ә, і, ғ, қ, ұ, ү, ө, һ. ң)
3. Буын дегеніміз не? Түрлерін ата? Мысал келтір? (Сөз құрамындағы бір немесе бірнеше дыбыстардың тобынан жасалған фонетикалық бөлшек. Ашық, тұйық, бітеу. Қала, ат, қант)
Сөзжасам
1. Түбір дегеніміз не? Қосымшаның түрлерін ата? (Сөздің мағына беретін, бөлшектенбейтін ең түпкі бөлшегі. Жұрнақ, жалғау)
2. Сөздер құрамына қарай қалай бөлінеді? Мысал келтір? (Дара және күрделі. Бір ғана сөзден тұратын негізгі және туынды түбір. Екі немесе одан да көп түбірден құралған сөз. Мысалы: әке, даналық, әкелі – балалы )
3. Қос сөз дегеніміз не? Түрлерін ата? Мысал келтір? (қайталама, қосарлама )

Морфология
1. Атауыш сөз дегеніміз не? (Белгілі бір ұғымның атауы болып, жеке тұрғанда белгілі бір лексикалық мағынаны білдіретін сөздерді атауыш сөздер дейді. )
2. Одағай не себепті оқшай сөз болып табылады? (ешқандай мағына жоқ, адамның көңіл күйін білдіреді, сөйлем мүшесі бола алмайды )
3. Сөз таптары дегеніміз не? Оларды ата? Мысал келтір?
(Сөздердің білдіретін мағынасына, тұлғасына, сөйлемдегі жеке қызметіне қарай топтарға бөлінуін сөз таптары дейміз )

ІУ тур «Кім жылдам»
Берілген әріптерден сөздер құрастыру.
А, Т, П, С, У, Е, Н, Ж, С, І, Л, Р.

У тур Әр топ өз өнерлерін ортаға паш етеді.

Білімділіктің ең басты факторы туған тілінде сөйлеу мен оны сыйлаудан басталады. (Г. Гегель )

ҚОРЫТЫНДЫ.
Қорытынды шығару үшін сөз кезегін қазыларға береміз.
Жеңімпаздар марапатталады.

«Білгір» - интеллектуалдық ойын.
Мақсаты:
1. Білімділік: Жан – жақты ой – өрісі кең, өз елінің, халқының, қамын ойлайтын азамат болуға баулу.
2. Дамытушылық: Оқушылардың ынтасын, қызығушылығын арттырып, ой – қисынын дамыту.
3. Тәрбиелік: Адамгершілікке, жауапкершілікке баулу.
Көрнекілігі: Тақырып, магнитті тақта, сайыс аттары, сыйлықтары.
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
1. Оқушыларды ұйымдастыру. Әнұран айту.
2. Кіріспе сөз: Бүгін 3 а сыныбының білімді, алғыр оқушылары сайысқа түсіп, сыныптың ең білгір оқушысын анықтамақпыз.
Жас жүректе жанған шақ
Талаптың аты арындап
Әр қиямға салған шақ
Жастықтың оты жалындап
- деп данышпан Абай келер ұрпаққа терең ой тастаған. Жақсы болсаң, ел азаматы болсаң деген үлкен үміт бала кезден бастау алады да, ұласады.
Сайысқа қатысатын оқушыларымызды таныстыруға рұқсат етіңіздер:
Әділқазылар әділ баға беріп сайысқа бақылау жасайды. Әділқазы мүшелері:
Қарағым оқу оқы, босқа жүрме
Ойынға құр қаларсың, көңіл бөлме
Жолама шақырса да, қасына ерме
Кідірме, аялдама, ұмтыл алға
І кезең «Бәйге»
Шарты: Мен әр оқушыға бірнеше сұрақтар қоямын ойлануға 30 секунд. Егер оқушы жауап бере алмаса, білетін оқушыға жауап беруге болады. Тез жылдам нақты жауап беру басты шарт. Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай.

- Ғарышқа ең алғаш ұшқан адам? (Юрий Гагарин)


- Әліппенің атасы кім? (Ахмет Байтұрсынов)
- Қазақстан ғарышкерлерін ата? (Т. Аубакиров, Т. Мұсабаев)
- Рейхстагқа ту тіккен қазақ? (Р. Қошқарбаев)
- Түйе атасы кім? (Ойсылқара)
- 1 жылда қанша күн бар? (365 – 366 күн)
- Абайдың анасы кім? (Ұлжан)
- Біздің мектеп директоры?
- Қазақстанмен шекаралас 5 мемлекет? (Ресей, Қытай, Қырғызстан, Өзбекстан, Түркіменстан)
- Жер бетінің қағаз бетіне өте кішірейтіліп салынған бейнесі? (географиялық карта)
- Қазақстан туының авторы кім? (Шакен Ниязбеков)
- Шоқанның шын аты? (Мұхаммедқанапия)
ІІ кезең «Тіл өнері»
Бұл кезеңде мен сендерге жұмбақ жасырам, сендер шешесіңдер. Шешуін 2 тілде айту керек: орысша және қазақша. 1 тілде айтсаңдар – 5 ұпай, 2 тілде айтсаңдар – 10 ұпай.
1. Қоймасын қыс ақтарып
Жерді жапты ақ мамық (қар)
2. Қағазсыз ақ, қаламсыз ақ
Сурет салар адамға ұқсап (аяз)
3. Суда қалқиды
Жылыда балқиды (мұз)
4. Қалқиып 2 құлағы
Елеңдеп, қорқып тұрады (қоян)
5. Ауаға шықса ауырады
Су ішінде сауығады (балық)
6. Жылт – жылт еткен
Жылғадан өткен (су)
7. Мұрны насос, кран да
Таң қаламын бұл аңға (піл)
8. Жеп көріп ем өзім мен
Жас шығарды көзімнен (пияз)
9. Қыста киімін тастайды
Көктемде киіне бастайды (ағаш)
10. Жолбарыстан аумайды
Пеш түбінде аунайды (мысық)
11. Ашылып жабылады
Әр үйден табылады (есік)
12. Бұлаңдаған құйрығы
Бір алдарлық қулығы (түлкі)
13. Желден желігеді
Судан шегінеді (от)
14. Айдалада ақ отау
Аузы, мұрны жоқ отау (жұмыртқа)
Әділқазылар есептеп ең аз ұпай жинаған 3 ойыншыны атайды. Оларға өмірде сәттілік тілеп, қош айтысамыз. Ойында жеңілгендеріңмен, өмірде жеңілмеңдер.
ІІІ кезең «Ғажайып төртеу»
Біздің сайысымызда 4 негізгі пән әдебиеттік оқу, қазақ тілі, дүниетану, математика пәндері бойынша білімдерің тексеріледі. Қалған 4 ойыншымен ойынымызды жалғастырамыз. Мына қатардағы 4 пәннен сұрақ нөмірін таңдаймыз. Әр оқушы әр пәннен 1 сұраққа жауап береді. Дұрыс жауапқа 2 ұпай.
Математика:
1. Көбейтудің қасиеттерін ата? (ауыстырымдылық, терімділік, үлестірімдік)
2. Тік төртбұрыштың ауданы мен периметрін қалай табамыз?
3. Ең үлкен 3 таңбалы санға бірді қоссақ неше шығады? (999+1=1000)
4. Әлібек 1 айда 2 ертегі оқыды. Ол 1 жылда неше ертегі оқиды. Осы қарқынмен? (24 ертегі)
Қазақ тілі:
5. Дауыссыз дыбыстар нешеге бөлінеді, олардың түрлері? (қатаң, ұяң, үнді)
6. Қарсы мағыналы сөздерді тауып ата: семіз – (арық), терең – (таяз), қою – (сұйық), қысқарды – (ұзарды)
7. Қандай зат есімді туынды зат есім дейміз? (түбір сөзге жұрнақ жалғану арқылы жасалған зат есім)
8. Жұмбақты шеш. Өзім сөзден тұрамын
Біткен ойды құрамын (сөйлем)
Дүниетану:
9. Бұл түрлерін ата? (будақ, шарбы, қабат)
10. Дені сау адамның тамыры 1 минутта неше рет соғады? (60 – 80 рет)
11. Неге глобустың көпшілігі көк бояумен боялған? (жер шарының 3/1 бөлігі су)
12. Желдің күші мен бағытын анықтайтын арнаулы құрал? (флюгер)
Әдебиеттік оқу:
13. Қазақтың көрнекті ақыны, жазушы, тұңғыш ағартушы ұстаз. Қостанай облысында туған. Қазақ балаларына арнап мектеп ашқан бұл кім? (Ыбырай)
14. «Дарабоз» атанған батыр?
Кім қойды сол атты? Батырдың шын аты кім? Ол неге солай атанды? (Ерасыл – Қабанбай)
15. «Азаттық жолында» Зейін Шашкиннің әңгімесіндегі басты кейіпкер кім? (Тоқаш Бокин)
16. Абайдың 5 асыл іс пен 5 дұшпанды атап шық?
5 асыл: талап, еңбек, терең ой, қанағат, рақым
5 дұшпан: өсек, өтірік, мақтаншақ, еріншек, бекер мал шашпақ
IV кезең «Сөз шебері»
Оқу, білім жанған шырақ, ойласаң
Үйренерсің іздеп көрсең, қоймасаң
Қу өнерді, бу беліңді жігер сал
Пайда аларсың, қаужанарсың тоймасаң
Шарты: әр ойыншы өз қалауы бойынша 1 өлеңді мәнерлеп жатқа оқып беруі керек. Әділқазы ұпай саны аз 2 ойыншыны атайды. Олармен де қоштасуға сәт туды. Ешқашан мойымаңдар, Қайса болыңдар. Жеңіс пен жеңіліс алма – кезек болады.
V кезең «Жорға»
Соңғы кезеңде әр ойыншыға жеке 15 сұрақ қойылады соларға тез нақты жауап беру керек. 1 минут ішінде.
1. Қыс айларын ата?
2. Қазақ алфавитінде неше сұрақ?
3. 250 х 0?
4. Күй атасы кім?
5. Суретші ата?
6. Кейде дауысты, кейде дауыссыз болатын дыбыс? (У)
7. 6 х 9 =
8. 4 түлікті ата?
9. ҚР - да неше облыс бар?
10. Ұлы Отан соғысы қай жалдары болды?
11. Біздің ауылдың әкімі кім?
12. «Менің атым Қожа» – ны кім жазды?
13. Қазақтың Ұлы Отан соғысындағы қаһарман қыздары?
14. Зиянды заттарды ата?
15. Қазақстандағы көмір өндіретін ең ірі қала?
Әрбір дұрыс жауапқа 1 ұпайдан беріледі.
Әділқазылар ұпай санын анықтап жеңімпазды белгілесін.
Бүгін жеңген:__________
Білікті бірді
Білімді мыңды жығады - дей отырып сайысымызды аяқтаймыз.
ІІІ. Қорытындылау. Марапаттау


Кім болам?



Слайд 2

1-топ “Ойшылдар” тобы 2-топ “Тапқырлар” тобы 



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13


©netref.ru 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет