Святыні Беларусі, што згадваюцца ў даведніку, І святары, якія ў ІХ служылі а абольцы



жүктеу 1.97 Mb.
бет9/12
Дата28.04.2016
өлшемі1.97 Mb.
1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   12
: pub -> file
pub -> Афиша. Путеводитель. Хельсинки 01. Поймай меня, если сможешь
pub -> Тәуелсіз эксперттердің филиалдар, өкілдіктер тізімі
pub -> Қазақстан халқы Ассамблеясы” кафедрасының аға оқытушы ф.ғ. к. Есқараева Айгүл Дүйсенғалиқызы “абай жолы” эпопеясындағЫ Әйелдер бейнесі
pub -> О. Сүлейменов және қазақ кино өнері
pub -> Абай мен Пушкин шығармалары
pub -> Темірбек жүргеновтің Өмірі мен қызметі (Қазақстан мұрағат құжаттары негізінде) Оразбақов Айтжан Жұмабайұлы
file -> Імянны паказальнік
file -> Знакомтесь, Испания! Львов Краков Вроцлав Нюрнберг Лион Коста Брава монастырь Монтсеррат Барселона Бесалу Жирона Фигейрас Ницца Монако Зальцбург Краков Львов Начало тура

Віскіткі (Wiskitki), Польшча,

касцёл (с. 465);

святар:

Юзвік Юзаф Францавіч (1930-я).

Вісла (Wisła), мяст., Польшча,

касцёл (с. 71);

святар:

Бялінскі Юзаф (1936—37).

Вічуўка, в., Украіна,

касцёл св. Юзафа (с. 101);

святар:

Вяржбіцкі Віктар (1936—42).

Вішнёўка, мяст. Валынскай вобл., Украіна,

кляштар кармелітаў босых (с. 199);

святар:

Казера Францішак (Гжэгаш) Андрэевіч (1936).

Вішэнкі, мяст., Украіна,

касцёл (с. 412);

святар:

Федаровіч Браніслаў (1935—36).

Волагда, г., Расія,

касцёл Узвышэння Св. Крыжа (с. 98, 464);

святары:

Вярбіцкі Антоні-Пётр Юзафавіч,



Ворслаў Ян Юзафавіч (1911—24),

Юзвік Юзаф Францавіч (паміж 1923 і 1928).

Вонсаш (Wąsosz), мяст., Польшча,

касцёл (с. 471);

святар:

Ялбжыкоўскі Рамуальд Янавіч (1901—02).

Востраў, г., Пскоўская вобл., Расія,

касцёл (с. 98, 163, 422–423);

святары:

Стэфановіч (1917),



Хоміч Павел Сямёнавіч (1920—23),

Дэйніс Вінцэнт Вінцэнтавіч (1923—25),

Ворслаў Ян Юзафавіч (1925—26).

Врончын (Wronczyn), мяст., Польшча,

касцёл (с. 119);

святар:

Гжэгорскі Уладзіслаў Міхайлавіч (1947—52).

Вроцлаў (Wrocław), г., Польшча,

касцёл св. Каралевіча Казіміра (с. 153, 237);

святар:

Кубш Вільгельм-Францішак Карлавіч (1969—70).

касцёл св. Аўгустына (с. 153);

святар:

Дзям’ян Юзаф (з 1955).

Выбарг, г. Ленінградскай вобл., Расія,

касцёл (с. 25);

святар:

Аўгло Пётр Язэпавіч (1922—23).

Вырыца, пас., Ленінградская вобл., Расія,

капліца (с. 26, 348, 382, 422);

рэктары:

Рацэвіч-Рочыс Антоні Антонавіч (1915—23?),

Хоміч Павел Сямёнавіч (1916—19?),

Слоскан Баляслаў Бернардавіч (1922),

Прырэмбель Станіслаў (1923—25),



Аўгло Пётр Язэпавіч (1925).

Высоке Мазавецке (Wysokie Mazowieckie), мяст., Польшча,

касцёл (с. 300);

святар:

Навасадка Юзаф Вінцэнтавіч (1908—10).

Вышкі (Wyszki), мяст., Польшча,

касцёл св. Андрэя Апостала (с. 256);

святары:

Яроцкі Баляслаў-Вацлаў (з 1908 і не менш як да 1921),



Лісоўскі Адам Юзафавіч (1920-я).

Вяліж, г. Смаленскай вобл., Расія,

касцёл Унебаўзяцця НПМ ці св. Апосталаў Пятра і Паўла (с. 104, 171);

святары:

Мацкус Мікалай (1896—1914),

Францкевіч Аляксандр (1910-я),

Сакалоўскі Ян (1920-я),



Вярыга Юзаф Францавіч (пачатак 1930-х г.),

Жаўняровіч Уладзіслаў Іпалітавіч (1934—37).

Вялікая Глуша, мяст., Валынская вобл., Украіна,

касцёл (с. 412);

святар:

Федаровіч Браніслаў (1931—32).

Вялікія Лукі, г. Пскоўскай вобл., Расія,

касцёл НПМ і св. Антонія Падуанскага (с. 375, 480);

святары:

Юхно Аўгусцін (1914—17),



Сівіцкі Казімір Антонавіч (1918—23),

Ярмаловіч Антоні Янавіч (1925—30).

Вялікія Салечнікі, в., Літва,

касцёл св. Апостала Пятра (с. 69),

святар:

Бурак Казімір (1904—39?),

Удальскі Антоні (1941—42);



Вянглева (Węglewo), мяст., Польшча,

касцёл (с. 119);

святар:

Гжэгорскі Уладзіслаў Міхайлавіч (1946—52).

Вятка (Кіраў), г., Расія,

касцёл Найсвяцейшага Сэрца Пана Езуса (с. 188);

святары:

Вілямовіч Геранім (да 1898),

Грыбоўскі Станіслаў (да 1900),

Філіповіч Баляслаў (да 1902),



Ібянскі Юзаф Канстанцінавіч (1911—21),

Будрыс Францішак (сярэдзіна 1920-х г.).

Г

Гайкаў (Gajków), мяст., Польшча,

касцёл (с. 129);

святар:

Горба Альбін Янавіч (1955—56).

Гайнуўка (Hajnówka), в. , Польшча,

касцёл (с. 92);

святар:

Вільнеўчыц Міхал Вінцэнтавіч (1937—39).

Галіны (Galiny), в., Польшча,

касцёл Унебаўзяцця НПМ (с. 91);

святар:

Вельгат Ян (з 1958).

Гарадок, г. Хмяльніцкай вобл., Украіна,

касцёл (с. 363);

святар:

Савіцкі Баляслаў Вікенцевіч (1904—06).

Гатчына, г., Расія,

філіяльны касцёл НПМ (вул. Мікалаеўская (Урыцкага) (с. 307);

святары:

Скрында Казімір (1911—13),

Трасун Францішак (1913—15),

Іртман Станіслаў (1915—18),



Неманцэвіч Антоні (1917—18),

Ёдавакіс Аляксандр (1918—19),

Чэгіс Уладзіслаў (1919—31),

Эйсмант Станіслаў (Стэфан) Францыскавіч (1921),

Амудру Ян-Морыс (1931—35),

Флоран Міхал-Кловіс (1935—37).

Гвардзейскае (Фельштын), мяст., Украіна,

касцёл св. Войцаха (с. 442);

святар:

Чырскі Франц Тамашавіч (1922—30).

Гданьск (Gdańsk), г., Польшча,

касцёл св. Апосталаў Пятра і Паўла (с. 455);

святар:

Шыманскі Стэфан-Казімір Юзафавіч (з 1959).

Глатова (Głotowo), мяст., Польшча,

касцёл (с. 228);

святар:

Крапіўніцкі Юзаф Казіміравіч (з 1949).

Глухалазы (Głuchołazy), мяст., Польшча,

касцёл (с. 317);

святар:

Падзява Тамаш Габрыэлевіч (з 1958).

Гоняндз (Goniądz), в., Польшча,

касцёл св. Агнешкі (с. 62, 270, 481);

святары:

Вайдулоўскі Ян (1892—1920),



Малыніч-Малецкі Мечыслаў Вацлававіч (1912—21?),

Медушэўскі Антоні (1920),

Андруконіс Юры (1925—33),

Саросек Максімільян (1933—39),



Ярошка Адольф (1938—39),

Борык Пётр Міхайлавіч (1953—56).

Гранне (Granne), мяст., Польшча,

касцёл св. Яна Хрысціцеля (с. 161);

святар:

Дулінец Антоні (1931—39).

Грачаны, в. Хмяльніцкай вобл., Украіна,

капліца (с. 51);

рэктар:

Барысовіч Антоні Францавіч (1954—62?).

Грос-Ведэр, мяст., Латвія,

касцёл Маці Божай Ружанцовай (с. 45, 163, 373);

святары:

Сенвайціс Юзаф (1896—1904),

Жыскар Фрыдрых,

Даўгіс Ян,

Дэйніс Вінцэнт Вінцэнтавіч (1912—23),

Бараноўскі Пётр Аўгусцінавіч (1924—29).

Грудзёндз (Grudziądz), г., Польшча.

законны дом (с. 118, 317);

святары:

Германовіч Язэп Станіслававіч (Вінцук Адважны) (1956—57),

Падзява Тамаш Габрыэлевіч (пасля 1958).

Грылева (Grylewo), мяст., Польшча,

касцёл (с. 119);

святар:

Гжэгорскі Уладзіслаў Міхайлавіч (1945).

Д

Дабжынеў (Dobrzyniew), в., Польшча,

касцёл Звеставання НПМ (с. 46, 95–96, 148, 329);

святары:


Швіл (Свіл) Антоні (з 1912),

Яскель Антоні (з 1918),



Дашута Юзаф Дамінікавіч (1918—21?),

Рагоўскі Казімір (1924—28),

Германовіч Баляслаў (1925—29),

Равінскі Юзаф (1929 ),

Цыраскі Ігнат-Антоні (1931),

Штафінскі Сігізмунд (1931),

Ратынскі Францішак (1931—39),

Прамянецкі Мечыслаў Казіміравіч (1932),

Война-Аранскі Пётр (1935—37),

Латэцкі Яўген (1939),



Барвіцкі Чэслаў Войцэхавіч (1958—59).

Дабужай, мяст., Літва,

касцёл (с. 56);

святар:

Бернатовіч Ігнаці (з 1928).

Дайліды (Dojlidy), мяст., Польшча,

касцёл НПМ (с. 12);

святары:

Войнюш Генрык (з 1919),

Памян (Помян) Зігмунд (да 1932),

Шасцюк Валяр’ян (1933—36),



Алдзіеўскі Адольф (1936—41).

Далас (Dallas), г., штат Тэхас, ЗША,

святар:


Кулікоўскі Чэслаў Юзафавіч (1953—54).

Далістаў (Dolistów), в., Польшча,

касцёл св. Лаўрэнція (с. 117, 153);

святары:

Гуневіч Станіслаў (з 1911),



Германовіч Язэп Станіслававіч (Вінцук Адважны) (з 1913),

Элерт Ян (з 1918),

Шапель Эдвард (1923—39),

Пшыбінскі Ян (з 1940?),



Дзям’ян Юзаф (1940—41).

Дамброва (Dąbrowa), мяст., Польшча,

касцёл св. Станіслава (с. 232, 239, 392, 400–401, 440);

святары:

Гаўл Юзаф (1915—29),

Ляшчынскі Баляслаў (з 1916),

Ручніцкі Уладзіслаў (1928),

Пілтыцкі Уладзіслаў (1929),

Валентыновіч Казімір (1931—33),

Хомскі Леапольд (1931—35),

Круль Юзаф Адамавіч (н. у 1905 ці 1906) (1933—35),

Смарчэўскі Браніслаў (1935),



Сухарэвіч Міхал Людвігавіч (1935—36),

Кахутніцкі Антоні (1936),



Кузьміцкі Вітольд (1936—39),

Бекіш Павел (1937),

Тачылоўскі Пётр (1937),

Забельскі Антоні (1938—39),

Чарнецкі Ян Стэфанавіч (1938—39),

Тамковіч Алаізі Паўлавіч (1939—40).

Дамброва Велька (Dąbrowa Wielka), мяст., Польшча,

касцёл (с. 300);

святар:

Навасадка Юзаф Вінцэнтавіч (1910).

Данецк (да 1924 Юзаўка), г., Украіна,

касцёл св. Юзафа (с. 319),

святар:

Патоцкі Уладзіслаў Балтазаравіч (1917—21).

Даўгаўпілс (Дзвінск), г., Латвія,

касцёл св. Апосталаў Пятра і Паўла (с. 36, 163);

святары:

Масілёніс Антоні (да 1902),

Кімбрыс Станіслаў (да 1902),

Сяклюцкі Ян (да 1907),



Дэйніс Вінцэнт Вінцэнтавіч (1903—05),

Шылініс Антоні Аўгуставіч (1908),

Зач Рыгор Станіславіч (1908),

Гардзіевіч Франц Ігнатавіч (з 1909),

Грас Ян (1909—12),

Матусевіч Юльян (1909),

Кібіркштыс Станіслаў (1910),

Стрычка Павел (1912—15?),

катэхет:

Балюль Вінцэнт Вінцэнтавіч (з 1901);

касцёл Беззаганнага Зачацця НПМ (с. 42, 87, 109, 141, 330);

святары:

Пржамоцкі Хрызагон Цярэнцевіч (1908),

Васілеўскі Ян Аляксандравіч (1913—17),

Пранцкеціс Аўгусцін Пятровіч (1912—14),

Урбш Антоні (1914);



Гайлевіч Юзаф Казіміравіч (з 1935),

Барадзюля Язэп Язэпавіч (1946—47).

Даўнары (Downary), в., Польшча,

касцёл НПМ Анёльскай (с. 116);

святары:

Рашац Юзаф (1931—37),



Гельмер Баляслаў Янавіч (1938—39).

Джоліет, г., штат Ілінойс, ЗША,

касцёл св. Тадэвуша (с. 161);

святар:

Дубраўка Нікадзім Янавіч (1952—79?).

Дзевянішкі, в., Літва,

філіяльны касцёл Маці Божай Ружанцовай (с. 115, 328);

святары:

Колас Павел (да 1913—14),

Умбрас Стэфан (з 1914—15),

Прамянецкі Мечыслаў Казіміравіч (1921—23),

Гедгаўт Антоні (1924—35),

Янушэвіч Юры (1936—39).



Дно, г., Пскоўская вобл., Расія,

касцёл (с. 98, 163, 422);

святары:

Манюшка Юзаф (1918—20),



Хоміч Павел Семёнавіч (1920—23),

Дэйніс Вінцэнт Вінцэнтавіч (1923—25),

Ворслаў Ян Юзафавіч (1925—26).

Драгічын (Drohiczyn), мяст., Польшча,

касцёл Найсвяцейшай Тройцы (с. 111, 150, 201, 338);

святары:

Матулевіч Ян (з 1916),



Казлоўскі Юзаф (1919),

Пятрыкоўскі Мечыслаў (1920—28),

Якубак-Петрані Алекс (1928),

Райко (Ройка) Антоні (1928—33),

Каморскі Альфрэд (1929—33),

Пяткевіч Станіслаў (1933—37),

Юневіч Эдвард (1937—39),

Вяржбіцкі Уладзіслаў (1936—39);

катэхеты:



Дзудзевіч Баляслаў Ігнатавіч (1935—40),

Гарадзенскі Юзаф Міхайлавіч (1937—38?).

філіяльны касцёл Усіх Святых (с. 338);

рэктар:

Пяткевіч Станіслаў (1933—37).

Дрыгаўка, в. Вінніцкай вобл., Украіна,

касцёл (с. 345);

святар:

Райко Станіслаў Міхайлавіч (з 1922).

Дубровіца (да 1940 Дамбровіца), г., Украіна,

касцёл (с. 363);

святар:

Савіцкі Аляксандр Вікенцевіч (1914—18).

Дукшты Піярскія, в., Літва,

касцёл св. Ганны (с. 276, 335–336, 372);

святары:

Захарэўскі Казімір (з 1913),



Семашкевіч Ян Казіміравіч (1928—32),

Мартынэліс Баляслаў Дамінікавіч (1933—38),

Качмарэк Фелікс (1938—39),



Пыртак Станіслаў (1940—41).

Душнікі Здруй (Duszniki Zdrój), в., Польшча,

касцёл (с. 129);

святар:

Горба Альбін Янавіч (1949—55?).

Дэламер (Delamere), мяст., Вялікабрытанія,

касцёл (с. 273);

святар:

Маньтужык Антоні (з 1947).

Дэлтува, мяст., Літва,

касцёл (с. 313);

святар:

Ожал Антоні Вікенцевіч (1938).

Е

Екацярынбург, г., Расія,

філіяльны касцёл св. Ганны (с. 104, 438, 453);

святары:


Вярыга Юзаф Францавіч (1900—04),

Чаеўскі Ігнат Карлавіч (1894—97),



Шчарбіцкі Фабіян Юзафавіч (1915—17).

Еленя Гура (Jelenia Góra), в., Польшча,

касцёл Св. Крыжа (с. 237);

святар:

Кубш Вільгельм-Францішак Карлавіч (1972—77).

Ж

Жараў (Żarów), мяст., Польшча,

касцёл (с. 129);

святар:


Горба Альбін Янавіч (1957—63).

Жарнікі (Żerniki), мяст., Польшча,

касцёл (с. 119);

святар:

Гжэгорскі Уладзіслаў Міхайлавіч (1952—72).

Жырардаў (Żyrardów), г., Польшча,

касцёл (с. 39);

прэфект:

Баравец Францішак (1934—39).

Жытомір, г., Украіна,

касцёл катэдральны (с. 14, 72, 442);

святары:

Александровіч Юзаф Аўксенцевіч (1893—1900),

Бянецкі Юзаф Вікенцевіч (1900—01),

Чырскі Франц Тамашавіч (1914—17).

Жэша, в., Літва,

касцёл Найсвяцейшага імя Марыі (с. 110, 340),

святары:

Гайлюш Дамінік Ксавер’евіч (1928),

Саросек Браніслаў (1929—30?),

Маслоўскі Нікадзім (1931—35),

Нявера Фларыян (1936),



Рагінскі Пётр Юр’евіч (1937—39).

Жэшчынка (Żeszczynka), в., Польшча,

касцёл (с. 174);

святар:

Жук Ян Вінцэнтавіч (да 1967).

З

Забалоцце, в., Украіна,

касцёл (с. 14);

святар:


Александровіч Юзаф Аўксенцевіч (1936—43?).

Заблудаў (Zabłudów), мяст., Польшча,

касцёл св. Апосталаў Пятра і Паўла (с. 48, 239, 455–456);

святары:

Наўроцкі Станіслаў (1911—20),



Шымковіч Міхал Мікалаевіч (1918—19),

Бароўскі Альфонс (1920—25?),

Урублеўскі Баляслаў (1926—28),



Кузьміцкі Вітольд (1927—35),

Урбан Станіслаў (1935—37),

Сянкевіч Юры (1936—37),

Астроўскі Адам (1938—39).



Завоя (Zawoja), мяст., Польшча,

касцёл (с. 199);

святар:

Казера Караль-Беніямін Андрэевіч (1966—75).

Залессе (Залессе Сакульскае) (Zalesie Sokólskie), в., Польшча,

касцёл Звеставання НПМ (с. 306);

святары:

Нарушыс Ян Ігнатавіч (1894—1903),

Хлявінскі Юзаф (з 1913),

Петрашэўскі Станіслаў (1927—39).

Златавуст, г. Чалябінскай вобл., Расія,

касцёл Найсвяцейшай Тройцы (с. 373);

святары:

Пашкевіч,

Сленскі М.,

Градзіцкі,

Жук Юзаф,

Валынец Баляслаў (1916—21),



Сенвайціс Юзаф (1925—28).

Зялёнка (Zielonka), мяст., Польшча,

жаночы кляштар (с. 303);

капелан:

Навіцкі Данат Гіляравіч (з 1939).

І

Ізяслаў, г. Хмяльніцкай вобл., Украіна,

касцёл і кляштар (с. 14);

святары:


Тураўскі Максімільян Дамінікавіч (1910—13),

Александровіч Юзаф Аўксенцевіч (1914—18).

Індра (Індрыца), в., Латвія,

касцёл (с. 109);

святар:

Праневіч Антоні (да 1902),



Шукіс Аляксандр (1903—08),

Свыкля Юзаф (1909—10?),

Кулікоўскі Ян (1910-я),

Гайлевіч Юзаф Казіміравіч (1960-я).

Іркуцк, г., Расія,

касцёл Унебаўзяцця НПМ (с. 135, 174, 207, 262, 334, 427, 464);

святары:

Гумніцкі Генрык,

Дамброўскі Станіслаў,

Швярніцкі (да 1894),

Рузга (да 1905),

Буловіч П. П. (1910),



Жукоўскі Антоні Юзафавіч (1910-я, 1925—26, 1934—37),

Ляшчэвіч Антоні Янавіч (1915),

Юзвік Юзаф Францавіч (да 1916),

Канцэвіч Мікалай (1916—17),

Гронскі Юліян Міхайлавіч (1920),

Пучкар-Хмялеўскі Адам Янавіч (1920),

Дэмікас Юзаф (1920-я),



Царпента (Цярпента) Іеранім Іеранімавіч (1930—35?).

К

Казань, г., Расія,

касцёл Узвышэння Св. Крыжа (с. 44, 149, 166, 296, 381, 476);

святары:


Галімскі Асціян,

Слівоўскі Караль (паміж 1890 і 1912),

Мустэйкіс Казімір (1904—06),

Бараноўскі Леанард Якаўлевіч (1914),

Ёдакас (Ядокас) Міхал (Мечыслаў) Антонавіч (1923—29),

Дземяшкевіч Антоні Мікалаевіч (другая палова 1920-х).

Казачызна, в., Літва,

касцёл св. Станіслава (с. 178);

святары:

Бобін Вінцэнт (1928—39),



Забароўскі Вацлаў Францавіч (1939—41).

Калінуўка (Kalinówka), в., Польшча,

касцёл Беззаганнага Зачацця НПМ (с. 478);

святары:

Ярашэвіч Альбін Мацвеевіч (1903—05),

Недрашланскі Ісідар (з 1915).



Каліш (Kalisz), в., Польшча,

касцёл і Супольнасць Сясцёр Найсвяцейшай Сям’і з Назарэта (с. 39, 50, 71, 286);

капелан:

Бялінскі Юзаф (1938—39);

прэфект:


Барысовіч Антоні Францавіч (1923—26);

законніцы:



Баравік Паўліна (Марыя-Фэліцыта) (з 1932),

Мацкевіч Яўгенія-Канізія (Марыя-Казіміра) (1937—38?).

Калуга, г., Расія,

касцёл св. Юрыя (с. 226, 322);

святары:

Вайчунас Юры,



Корнь Баляслаў (1908—10),

Паўловіч Ян Юзафавіч (1914—26).

Кальварыя, мяст., Літва,

касцёл Узвышэння Св. Крыжа (с. 49, 91, 291);

святары:

Ідзятовіч Юльян (з 1916),

Буйна Юльян (1919—20),

Панятоўскі Ян (з 1919),

Макарэвіч Тадэвуш (1924—31),

Венажындзіс Ян Алаізіевіч (1927—29),

Мілкоўскі Станіслаў Карлавіч (1932—34, 1946—49),

Мілка Стэфан-Казімір (1933),

Трацеўскі Станіслаў-Самуіл (1934—39),

Філіпек Уладзіслаў (1934—36),

Малахоўскі Уладзіслаў (1937—39),

Барташэвіч Пётр Я. (1940—42).

Каменск, г., Расія,

касцёл (с. 427);

святар:

Царпента (Цярпента) Іеранім Іеранімавіч (1930).

Камянец-Падольскі, г. Хмяльніцкай вобл., Украіна,

касцёл (с. 51);

катэхет:

Барысюк Ян Казіміравіч (1916—17).

Карловіцы (Karłowice), мяст., Польшча;

касцёл (с. 247).

святар:

Куява Антоні Мікалаевіч (1959—62).

Карыцін (Korycin), мяст., Польшча,

касцёл Узвышэння Св. Крыжа (с. 96, 126, 283, 338, 481);

святары:

Пяткевіч Станіслаў (1912—16),

Вондрак Мечыслаў (з 1914),

Раманоўскі Стэфан (1916),

Філмановіч Станіслаў (1917—20),

Валентыновіч Антоні (1921—33),

Мацулевіч Вацлаў (Вінцэнт) (1933),

Аляшчук Баніфацый (1933—39),

Гой Ян (1933),

Ярошка Адольф (1935—37),

Войтах Эміліян (1938—47),

Матусевіч Чэслаў (1947).

Кастовец (Kostowiec), мяст. каля Варшавы, Польшча,

кляштар Задзіночання сясцёр сям’і Марыі (с. 193);

капелан:

Ільгін Вінцэнт Адамавіч (1936).

Кастрама, г., Расія,

касцёл Беззаганнага Зачацця НПМ (с. 322, 394, 464);

святары:

Паўловіч Ян Юзафавіч (1924—26),

Гжымала,


Сямашка Сігізмунд (1914—15),

Юзвік Юзаф Францавіч (1916—22).

Катавіцы (Katowice), г., Польшча,

касцёл (с. 237);

капелан:

Кубш Вільгельм-Францішак Карлавіч (1970—71).

Каўнас, г., Літва,

касцёл (с. 100);

святар:

Вэбер Ян (1902—06).



Кашадары, в., Літва,

касцёл (с. 127);

святар:

Голяк Валяр’ян Антонавіч (1907—09).

Кашэры (Koszery), мяст., Польшча,

касцёл (с. 155);

святар:

Дмоўскі Міхал Тэафілавіч (1904—07).

Кейданы, мяст., Літва,

касцёл (с. 313);

святар:

Ожал Антоні Вікенцевіч (1928).

Кельме, мяст., Літва,

касцёл (с. 454),

святар:

Шыманкевіч Міхал Янавіч (1940).

Кельцы (Kielce), мяст., Польшча,

касцёл (с. 224, 233);

святары:

Круль Юзаф Адамавіч (1921—22?),

Кміта Мечыслаў (1922).

Кентшын (Kętrzyn), мяст., Польшча,

касцёл св. Кацярыны (с. 327, 347);

святары:

Пілецкі Гедымін Людвікавіч (1948—49?),

Рамейка Ян Юзафавіч (1949—50).

Кіеў, г., Украіна,

касцёл св. Аляксандра (с. 65);

актыўныя парафіянкі:

Буйноўская Галіна Карлаўна (1920-я),

Чарнецкая Гэлена Віктараўна (1930-я).

касцёл св. Ігнацыя (с. 72);

святар:

Бянецкі Юзаф Вікенцевіч (1920);

касцёл св. Мікалая (с. 220);

актыўны парафіянін:

Кашэўскі Юзаф Казіміравіч (1930-я).

Клінцы, г., Расія,

касцёл (с. 379);

святар:

Скарупка Ігнат-Ян (?) (1917).

Клюшкоўцы (Kluszkowce), мяст., Польшча,

кляштар (с. 199, 413);

законнікі:

Філек Эразм (Якуб) Юзафавіч (1960—75?),

Казера Караль-Беніямін Андрэевіч (1975—81).



1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   12


©netref.ru 2017
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет